Youtube Videolarım

Kartepe Kuzuyayla 31-12-2019

-7 derecede 3 karavan ve harika bir yeniyıl karşılama partisi :)

Uludağ 2019 Aralık

Gündüz snowboard yapıp gece karavanımda kaldığım muhteşem kış kampı..

Karavanda kalorifer ve kombi konforu..

Nasıl ısındığımla ilgi gelen sorular için bir video yayınladım..

2019 Karavanla Ege-Akdeniz

Karavanımla yaptığım 5000 km lik yaz kampları Drone görüntülerim.

Bursa Misi Kamp Karavan Parkı

2019 Mayıs ayından itibaren tam zamanlı yaşadığım kamp alanımızın kısa bir tanıtımı..

Karavanımın tanıtımı

Hakkımda

image5

 

Merhaba,

   Halen kurumsal hayatta görev yapan, sporu ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getiren, farklı kültürlerden insanlarla tanışmayı seven ve her fırsatta yeni yerler görmeyi amaç edinmiş doğa aşığı bir insanım.

   Aslında hikayem oldukça uzun. Çocukluğumdan beri hayaller kurdum hep. Yaşım ilerledikçe, bu hayaller de benimle beraber büyüdü. Maddi imkanlar çerçevesinde, hayallerimi gerçekleştirmeye başladıkça, hepsi birer tutkuya dönüştü.

    Motorsiklet.. 2018'de çadırımla, tek başıma çıktım yola. Yunanistan üzerinden gemi ile İtalya’ya gittim (Rota detaylarını Youtube kanalimda gorebilirsiniz. ) Hayatımı değiştirecek kararı ise, işte tam da bu turda aldim.  Kamp alanları ve karavanlar beni inanılmaz etkiledi.  Glamping denilen,  yani  ''glamorous - büyüleyici ve camping - kamp yapmak'' kelimelerinin birleşimden oluşan bu alanlar, ait olmak istediğim kültürün çok keyifli olduğunu gösteri bana. Döner dönmez motorsikletimi satıp, çekme karavanıma sahip oldum.  Şu anda Bursa'da tek olan Misi Karavan Parkı'nda tam zamanlı yaşıyorum.

Amacım aslında net. Doğanın gücünü ve bu güce bağlı yaptığım sporların hayatıma kattığı zindeliği farkettirip, insanların istiflendikleri mekanlardan çıkmalarını sağlamak..

Yaptığım sporlar

Snowboard -Snowkite

Snowboard -Snowkite

Snowboard -Snowkite

image6

 1998 yılında başladım snowboard a , şanslıyım çünkü Bursa’da yaşıyorum ve Uludağ bize sadece 45 dk uzaklıkta, bu spor bana karların üzerindeki muhteşem mutluluğu ve özgürlüğü yaşattı, board sporlarının diğer versiyonlarını sevmemi ilk bana snowboard öğretti. Yaklaşık dört yıldır snowkite’ı da yapmaya başladım.. 

Wakeboard

Snowboard -Snowkite

Snowboard -Snowkite

image7

 2008 yılında Bursa’da açılan Sukaypark ile tanıştığımda çok heyecanlıydım, daha inşaat halinde bile gidip ne zaman açılacağını sorguluyordum. Burası, çok güzel insanlarla tanışmamı sağladı, şimdiki arkadaşlarımın yarısını burada tanıdım diyebilirim. Sadece yeni arkadaşlar edinmemle kalmadı, çok sevdiğim işimi bulmamı ve hayatımı güzel anlamda değiştirmemi de sağladı, şimdiki patronumla orada tanıştım, tam 11 yıl önce orada tanıştığım arkadaşım şimdi benim patronum, iyiki tanıştım dediğim yegane insandır, birlikte halen, board sporları yapmaya devam ediyoruz :) 

Kitesurf

Snowboard -Snowkite

Yol bisikleti

image8

 2011 yılında tanıştım bu sporla, tüm board sporlarının en fazla keyif vereni oldu benim için, işte gerçek özgürlük dedim, Snowboard gibi sadece aşağıya kaymak zorunda değilsin veya Wakeboard gibi bir ipin seni çektiği yere gitmek zorunda da değilsin, denizin üzerinde rüzgarın gücü ile özgürce istediğin yere gidebilme özgürlüğü muhteşem bir duygu, hele bir de işi ilerlettikçe yükseklere zıplamaya başladığında başka duygular içine giriyorsun, yazarak bu kadar anlatabiliyorum, fakat bu tarz sporlara ilgisi olan herkesin Kitesurf’u denemesini isterim, evet başı biraz zor ama, ülkemizde birçok kitesurf okulu var ve harika eğitmenleri ile ders vermektedirler. Yaptığım her tür spor için sormak istediğiniz her konuda bana yazabilirsiniz, keyifle cevap veririm. 

Yol bisikleti

Yol bisikleti

Yol bisikleti

image9

 Aslında bisiklet benim eskiden beri yapmak istediğim ama diğer yaptığım sporlar yüzünden bir türlü başlayamadığım bir spordu, çok uzun yıllardır zaten spor salonlarında Spinning derslerine katılıp, çok keyif alıyordum. Bisiklet serüvenim, üç yıl önce Australia’da yaşayan ablamı ziyaret ettiğimde, eniştemin kullanırım diye alıp garajına koyduğu, full karbon yol bisikletini bana hediye etmesi ile başladı. Bende bu bisiklet serüvenine girmiş oldum ve ilk yılın sonunda bir günde 120 km yol yaptığım günler oldu. Bisikletten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. Motosiklet kullanırken, doğanın içinde temiz havayı içine çekip, çok güzel manzaralar görüyorsun, ama bisiklette aynı şeylerin dışında, daha yavaş doğanın güzelliklerini görüp, yine doğanın seslerini de dinleme şansınız oluyor. Bu spor da bana diğer sporlarda olduğu gibi muhteşem insanlarla tanışmamı sağladı. Ben yaptığım sporlara çok bağlanarak, hakkını vererek yapmayı seviyorum, fakat beni esir almasına ve diğer yaşamımı etkilemesine izin vermiyorum, eğer bu şekilde yaparsanız, hepsinden ayrı keyif alıp hiçbirine bağlanıp hayatınızı onun üzerine kurmamış olursunuz. Hayat, tek bir spora veya hobiye bağlanacak kadar uzun değil, keyfini çıkartın o yüzden..

Motosiklet

Yol bisikleti

Motosiklet

image10

Dört tekerlek bedenimizi taşır, iki tekerlek ruhumuzu.. Evet gerçekten bunu yaşatan bir taşıttır motosiklet, İtalya turumda toplamda 4000 km yol yaptım, gördüğüm manzaraları Youtube  videolarımda tarif etmeye çalışacağım. Fakat maalesef Türkiye'de halen çok dikkatsiz şöförler var, bu yüzden çok dikkatli olmamız gerekmektedir.  Yine de sanırım motosiklet kullanmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim.

Yoga

Yol bisikleti

Motosiklet

 İşte en uzun yazılar yazılacak ve anlatılacak konu bu aslında. Yoga ile 3 yıl önce tanıştım, ilk bakışta ben de herkes gibi bağdaş kurup ellerini dizlerinin üzerine koyduğumuz bir meditasyon şekli olduğuna inanlardandım, içine girip yaşayana kadar. Yoga bana gerçek anlamda dengeyi, fiziken daha güçlü olmayı, zihnimi ve kendimi dinlemeyi, ruhum ile başbaşa kalmayı, esnekliğin bedenime ve yaptığım sporlara ne kadar faydalı olduğunu öğreten bir yaşam biçimi oldu. Yine yoga sayesinde güzel insanlarla tanıştım, hatta yurtdışına gittiğim kamp alanlarında sabah yoga derslerine katıldım, bu bana huzur ve mutluluk verdi, doğa ile içiçe yapılan yoga daha da iyi geliyor insana, yoga felsefesine inmeyeceğim, ama herkes bir gün yoganın ne kadar anlamlı olduğunu anlayacağına inanıyorum.. 

bana yazın

caravansurfing@gmail.com